Vyrezávané tesnenia

Výroba týchto plochých tesnení prebieha prostredníctvom digitálneho plotra alebo vodného lúča. Výsledkom sú rozmerovo presné a rôzno-tvarové tesnenia bez nutnosti výroby nástroja.

Share on print
Vytlačiť

Vyrezávané tesnenia alebo inak povedané ploché tesniace gumy predstavuju ďalšú časť našich výrobných možnosti. Okrem vytlačovania, aditívnej výroby (3D tlače) a lisovania predstavujú výrobky rezané na digitálnom plotri alebo vodnom lúči skupinu kusových
výrobkov. Proces výroby tesnenia je podstatne jednoduchší (v porovnaní s extrúziou alebo lisovaním) predovšetkým v absencii nutnosti vyrábať formu ešte pred samotným vzorkovaním. Ďalšou hlavnou výhodou je rýchlosť a presnosť vyhotovenia aj tvarovo náročného tesnenia, podložky, výplne a pod.

Vlastnosti jednotlivých výrobkov je daná vstupným materiálov a veľkosťou plochy digitálneho plotra. V našom prípade sú to rozmery: 1.600 x 2.500 mm

Najčastejšími výrobkami predstavujú rôzne tvarové tesnia, podložky, príruby, medzikružia. V tomto smere čo sa týka tvaru, ponúka táto technológia veľmi široké využitie. Tvar tesnenia je vyrábaný na základe vzorky, nákresu alebo výkresu.

Bežne podporovanými formátmi su:

  • Autocad: .dxf .dwg
  • CorelDRAW .cdr
  • Adobe Reader .pdf
  • guma (NBR, SBR, PU, EPDM, VITON, SIL, Paraguma, Neoprén…)
  • tesniace dosky bezazbestové (klingerit)
  • grafitové dosky (s vložkou AL, Ni, nerez)
  • teflón (čistý, plnený MoS2, bronz, uhlík, grafit, sklo)
  • technické plasty (PE1000, POM-C, PA6…)
  • mikroporézna guma (EPDM, MVQ, VITON)
  • plsť a iné

Súbory na stiahnutie:

Odberateľ

Materiál

Prevedenie

Naša spoločnosť je výrobnou spoločnosťou. Všetky naše výrobky sú vyrábané na Slovensku. Náš dodávateľský reťazec je tvorený taktiež zo spoločností, ktoré pôsobia v strednej Európe.
Áno, na Slovensku a v Čechách máme niekoľko nezávislých predajcov, ktorý Vás „prevedú“ našim výrobným sortimentom. V prípade záujmu, nás prosím kontaktujte.
Hlavnou činnosťou našej spoločnosti je vytlačovanie tesniacich profilov. V roku 2015 sme rozšírili našu výrobnú činnosť o vyrezávanie tesnení (tvarov) technológiou vodného lúča.
Aktualizácia katalógov prebieha postupným dopĺňaním novo-vyrábaných profilov, preto sa môže stať, že najnovšie tesnenia nie sú ešte zapracované. V tomto prípade Vás poprosíme o zaslanie náčrtu, výkresu alebo fotky s kótami na naše marketingové oddelenie, ktoré Vám spracuje cenovú ponuku. V prípade, že potrebujete pomôcť s návrhom tesnenia, obráťte sa prosím na nášho technického riaditeľa alebo vedúceho výroby.
Naša spoločnosť sa špecializuje na materiály – gumové: EPDM, NBR, SBR, Viton, Bentonit, plastové: PVC, TPE a PE.
Áno, naše marketingové oddelenie Vám poskytne požadované informácie a poradí s výberom správneho materiálu.
Áno, pre najviac obrátkové tesnenia držíme hladinovú zásobu.
Áno, po predchádzajúcom dohovore s našimi zamestnancami v pracovnej dobe od 6.00 do 15.00 hod.
Pokiaľ ste boli dohodnutí s našimi zamestnancami, je potrebné za avizovať približný čas príchodu. Tovar prenecháme smenovému predákovi, ktorý Vám tovar odovzdá.
Žiaľ v súčasnej dobe túto formu platby neumožňujeme.
Áno, vieme pri položkách ktoré sú skladom. Cena sa posudzuje podľa veľkosti a dĺžky individuálne, vzhľadom na široký sortiment nášho výrobného programu.
V súčasnosti využívame niekoľko prepravných spoločnosť od balíkovej po paletovú prepravu. Zároveň mame vlastné vozidlá, ktorými môžeme tovar doviesť priamo k Vám.
Žiaľ nie. Pre nových zákazníkov platí pravidlo, že tovar zasielame po 3 odberoch na dobierku / hotovosť / predfaktúru.
Objednávky prijímame prostredníctvo faxu, emailu a telefónu (pri tejto možnosť je nutné dodatočne zaslať objednávku e-mailom / faxom / poštou).
Nízko objemové objednávky zo štandardných materiálov vybavujeme vrámci 14 pracovných dní. Špeciálne tesnenia alebo veľko objemové objednávky vybavujeme podľa aktuálnej vyťaženosti výroby.
Naše tesnenia ako aj tesnenia všetkých výrobcov a dodávateľov sú vyrábané s toleranciou v zmysle STN EN ISO 3302 (E1, E2, E3).

UKÁŽKY PROFILOV