Celozávodná dovolenka

Vážení zákazníci, Chceli by sme Vás informovať, že naša firma bude mať celozávodnú dovolenku v dňoch od 26.07.2021 do 08.08.2021Počas celozávodnej dovolenky nebudeme vykonávať expedíciu. Ďakujeme za pochopenie.

Vianočné sviatky

Vážení zákazníci, oznamujeme Vám, že naša spoločnosť bude mať celozávodnú dovolenku v termíne od 22.12.2020 do 07.01.2021. V tomto termíne nebude možné expedovať žiadny tovar.

Farbauftrag auf Gummierzeugnisse

Auftragen der selbstklebenden Schicht, anders gesagt Unterkleben, ist Prozess der Anwendung eines Selbstklebebandes auf die Gummi-, Kunststoff- oder Silikonprofile, die bei uns hergestellt werden.

MPP

Pojem zovšeobecnený pre mikroporézne profily (M-ikroPorézne Profily). Bližšie informácie nájdete v tejto časti.

HNBR – Hydrovane nitrilový kaučuk

Hydrovane nitrilový kaučuk: vynikajúce mechanické hodnoty, dobrá odolnosť proti natrhnutiu v horúcom stave pre peroxidicky zosieťovaný vulkanizát, veľmi dobrá pružnosť, dobré správanie pri nízkych teplotách, vynikajúcu odolnosť proti oderu, dobrý až výborný rozdiel tlakovej deformácie, vynikajúcu odolnosť proti starnutiu (ozón, horúci vzduch), dobrá až výborná odolnosť proti množstvo technických olejov aj v prítomnosti agresívnych médií, ako např.sirovodíku a amínov.

FMQ

Tteplotný rozsah od -60 ° D až do + 220 ° C, nie je vhodný do pary, vynikajúcu odolnosť proti starnutie, ozónu, pohonným hmotám, rozpúšťadlám, chemikáliám, minerálnym olejom a tukom, hlavné využiteľnosť: letectvo a kozmonautika, automobily.

CO / ECO: epichlórhydrín

Eepichlórhydrín: veľmi vysoká odolnosť proti napúčaniu pri styku s minerálnymi olejmi a pohonnými hmotami, vysoká tepelná odolnosť, najlepšiu odolnosť proti ozónu, najmenší priepustnosť plynov a pohonných hmôt, dobré protipožiarne vlastnosti, dobrá flexibilita pri nízkych teplotách, použitie v automobiloch.

E-ACM / E-AM: Etylénakrylátkaučuk

Etylénakrylátkaučuk: výborná odolnosť proti horúcim olejom, suchému žiaru, lepšie správanie pri nižších teplotách než ACM, dobrá odolnosť proti ozónu a poveternostným vplyvom.

ACM – Polyakrylát

Ppolyakrylát: výborná odolnosť proti horúcim olejom, suchému žiaru, dobrá odolnosť proti starnutie, ozónu a poveternostným vplyvom, vhodný pre diely sa zvláštnymi nárokmi na odolnosť proti olejom a vysokým teplotám napr. v automobiloch, motoroch a pri výrobe prístrojov.

FKM-FDM: Fluórový kaučuk

Fluórový kaučuk: použiteľný rozsah teplôt od -20 ° C až do + 310 ° C, vyznačuje sa veľmi dobrými mechanickými vlastnosťami aj pri vyšších teplotách, vynikajúcu odolnosť proti ozónu, kyslíku, teplu, olejom, mnohých rozpúšťadlám, pohonným hmotám, chemikáliám nie je odolný proti zásadám, malá nasiakavosť a veľmi dobré elektrické izolačné hodnoty.